Aktualności

Porozumienie o współpracy podpisane

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku podpisał porozumienie o współpracy z Sopocką Szkołą Wyższą. Podpisanie porozumienia poprzedziło wręczenie świadectw ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom. Akt w imieniu uczelni podpisała Rektor Pani prof. dr hab. Teresa Martyniuk a w imieniu szkoły Dyrektor Jan Stawicki. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Powiatu Malborskiego Pan Waldemar Lamkowski.

Bardzo się cieszę, że podpisane porozumienie rozpoczyna naszą współpracę ,powiedziała Pani Rektor wszak kończyłam tę szkołę ,tę bardzo dobrą szkołę z czego jestem bardzo dumna, powiedziała Pani Rektor. Jestem absolwentką Technikum Ekonomicznego z roku 1967, wtedy jako Siemiątkowska.

Zakres współpracy zakłada następujące działania:

  • udział uczniów w cyklicznych wykładach otwartych i warsztatach z przedmiotów kierunkowych, organizowanych przez uczelnię,
  • uczestnictwo uczniów w kołach naukowych działających na uczelni,
  • korzystanie ze zbiorów biblioteki naukowej uczelni,
  • uczestnictwo uczniów w zajęciach warsztatowych,
  • prowadzenie przez sopocką Szkołę Wyższą konsultacji merytorycznych dla nauczycieli.

Pierwsze zajęcia warsztatowe odbyły się w minionym tygodniu. Kalambury, familiada, negocjacje – to tylko niektóre formy tych warsztatów ekonomiczno – biznesowych. Uczniowie po powrocie komentowali wyjazd w następująco:

W oryginalny sposób powtarzaliśmy sobie wiadomości z ekonomii, ekonomiki, rachunkowości czy marketingu. Nauka – zabawa przybrała charakter rywalizacji, gdyż utworzyliśmy dziewięć grup, a każda chciała być tą najlepszą. Wszyscy mieliśmy świadomość, że naszym edukacyjnym zmaganiom przyglądają się Panie Ewa Paczkowska i Beata Zych – nauczycielki przedmiotów ekonomicznych i to One nagrodzą zwycięską drużynę najlepszymi ocenami.

Okazało się, że takie zagadnienia, jak: hossa, bessa, rynek kapitałowy, podatki, umowy cywilno – prawne nie są dla nas problemem. Hitem okazał się termin „e – biznes”, którego, według relacji pracownika Sopockiej Szkoły Wyższej, nie odgadł w familiadzie żaden z wcześniejszych uczestników warsztatów w SSW.

Nie na darmo mówi się, że matematyka to królowa nauk. Tym razem również ważne były obliczenia, aby przedstawić w zadaniu: koszt wytworzenia, koszt jednostkowy, marżę, zysk czy stratę!

Gospodarze przyjęli nas niezwykle serdecznie i zadbali o naszą kondycję umysłową. W czasie przerwy każdy uczeń mógł posilić się przygotowanym poczęstunkiem. Mieliśmy też okazję odwiedzić bibliotekę i czytelnię uczelni. Zaprezentowano nam film dotyczący historii oraz oferty edukacyjnej Sopockiej Szkoły Wyższej. W ciągu kilku godzin poczuliśmy ducha szkoły wyższej, więc nie dziwi fakt, że u niektórych pojawiła się myśl, aby za kilka lat tu powrócić…

No cóż marzeniom trzeba pomagać, więc wszystko przed nami…

image001
LOGA4X_MAA3E-01

 Przewiń do góry strony