Aktualności

Wolontariusze na imprezie AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2014

Dnia 26.10.2014 r. w Gdańsku obyła się impreza: AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2014. Przy jej organizacji pomagała grupa wolontariuszy ZSP nr 3 w Malborku. Skład naszej ekipy prezentował się następująco: Magdalena Jasek, Grzegorz Kubkowski, Jakub Czerwińsk, Agata Żuk, Ewa Kozieł, Aleksandra Pieklik, Paulina Starzyńska, Martyna Korzeniewska, Paweł Szaramowicz, Marcin Hećman, Paweł Frol, Oliwia Raczyńska, Paulina Kielar, Dominika Zajączkowska, Artur Sałek, Karolina Wróblewska, Ewelina Topór, Karolina Polak, Karolina Niemiec, Paulina Wolińska, Jakub Kruszczyński, Marcin Cicherski, Michał Cicherski, Paulina Kochanowicz oraz opiekun, pani Katarzyna Kruszewska.

Dzień wcześniej, w sobotę 25.10.2014 r. około godziny 8:40 dotarliśmy do hali AmberExpo, gdzie każdemu z nas przydzielone zostało zadanie. Rzetelnie wykonywaliśmy swoje obowiązki, wspaniale się przy tym bawiąc. Naszym zadaniem było przede wszystkim kompletowanie i wydawanie pakietów startowych uczestnikom imprezy. W międzyczasie mieliśmy możliwość korzystania z atrakcji sponsorowanych przez firmę BEKO. Po całym dniu pracy zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do domu.

W niedzielę 26.10.2014 r. dotarliśmy na miejsce około godziny 8:00, organizatorzy już na nas czekali. Po wyznaczeniu obowiązków każdy udał się w swoją stronę. Tym razem obsługiwaliśmy punkty wodopojowe na trasie oraz tzw. depozyt, w którym sportowcy, a zgłoszonych było ponad 2000, składali swoje rzeczy na czas biegu. O godzinie 10:00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie Połmaratonu. Uczestnicy mieli przebyć trasę 20 km, start i meta znajdowały się w siedzibie AmberExpo. Ponadto, sportowców można było zobaczyć na ulicach takich jak: Żaglowa, ,Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Piastowskie, Wiadukt Błędnik, Nowa Wałowa, Aleja Zwycięstwa, Aleja Grunwaldzka, Piastowska, Dąbrowszczaków, Czarny Dwór, Droga Zielona, Pokoleń Lechii Gdańsk. Około godziny 11:00 na metę dobiegli pierwsi zawodnicy, a o godzinie 14:00 obyło się przyznanie nagród, dekoracja zwycięzców i uroczyste zakończenie AberExpo Półmaraton Gdańsk. Warto nadmienić, że jako pierwszy dobiegł Tanui John, gość z Kenii. Na starcie biegu stanęło 1990 osób, a ukończyło go 1981 zawodników.

Do godziny 16:00 pomagaliśmy w czynnościach porządkowych.

Pomimo zmęczenia byliśmy zadowoleni. Dzięki wyjazdowi nawiązaliśmy nowe znajomości i mieliśmy okazję lepiej się poznać. Przez dwa dni podglądaliśmy pracowników LaboSport Polska, firmy odpowiedzialnej za organizację tej imprezy. Dowiedzieliśmy się, jak od kulis wygląda praca takich ludzi. Można powiedzieć, że się trochę zaprzyjaźniliśmy, mogliśmy liczyć na pracowników LaboSport w każdej trudnej chwili. Myślę, że daliśmy przykład dobrej pracy, tym przyjemniejszej, że realizowanej w grupie pozytywnie nastawionych osób. Bardzo miło wspominamy ten wspólny czas i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

Opracowała: Magdalena Jasek

 Przewiń do góry strony