Aktualności

ZSP nr 3 – Szkoła Zawodowych Perspektyw

Spektakularnym osiągnięciem Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku w mijającym roku szkolnym, jest zdobycie tytułu „Szkoła Zawodowych Perspektyw” w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Praca nad projektem trwała prawie cały rok szkolny, a głównym jego celem było poznanie świata zawodów z perspektywy wszystkich podmiotów biorących udział w tworzeniu zawodowej rzeczywistości.

Szkoły biorące udział w projekcie prześcigały się w konkurencyjnych zmaganiach, poszukując informacji na temat unikatowych zawodów, nastoletnich milionerów, firm rodzinnych, czy prezentacji dróg kariery, którymi można osiągnąć zawodowy sukces.

Uczniowie, wspólnie z nauczycielami szkolnym doradcą zawodowym Panią Beatą Zych oraz nauczycielem przedsiębiorczości Panią Katarzyną Matejuk pracowali bardzo intensywnie, odkrywając tajniki zwodów zanikających w naszym regionie, przeprowadzali wywiady z właścicielami rodzinnych firm, prowadzili badania ankietowe i dokonywali ich analizy, na temat perspektyw pracy w korporacji lub własnej firmie. Wszystkie zebrane informacje, zostały opracowane pod postacią prezentacji, raportów, filmów i przesłane do Jury konkursu.

Wspólny wysiłek bardzo się opłacił, ponieważ jako jedyna szkoła w Powiecie możemy się pochwalić certyfikatem „Szkoła Zawodowych Perspektyw”, dodatkowo uczniowie zdobyli wiele cennych informacji dotyczących różnych branż zawodowych, zarówno z perspektywy pracodawcy i pracownika. Bezpośredni kontakt z przedstawicielami różnych zawodów, bardzo zmienił motywację uczniów do przejęcia odpowiedzialności za kształtowanie własnej kariery zawodowej, co jest sukcesem pośrednim, ale równie wartościowym jak Certyfikat, jeżeli nie większym?

IMG_6204 IMG_6199IMG_6197

 Przewiń do góry strony