Aktualności

Podsumowanie projektu Erasmus+

15 marca 2017 r.  w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr  3 odbyła  się konferencja podsumowująca   kolejny  projekt realizowany przez szkołę w ramach programu Erasmus+. W konferencji wzięli udział zaproszeni goście  ,a wśród nich m.in. Wicestarosta Powiatu Malborskiego Waldemar Lamkowski, Dyrektor  Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Sylwia Grabowska  oraz Główny Specjalista Wydziału Rozwoju Powiatu. Infrastruktury i Inwestycji Małgorzata Badziong.

Szkoła starając się stworzyć swoim uczniom kształcenie zawodowe na prawdziwie europejskim poziomie pozyskała fundusze w  kwocie 111 544 euro . Projekt – „Europejska  jakość w szkoleniu zawodowym”  finansowany był  w całości  ze środków Unii Europejskiej.

Projekt przewidywał organizację tygodniowego szkolenia 13 nauczycieli oraz  2 pracowników  Starostwa Powiatowego oraz  czterotygodniowych staży dla 29 uczniów szkoły kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik logistyk i technik informatyk. Tak jak poprzednie projekty podejmowane przez szkołę udział w projekcie był całkowicie bezpłatny.

Uczestnicy projektu  mieli okazję na doskonalenie swoich umiejętności zawodowych w przedsiębiorstwach Londynu, Lizbony  i Berlina.

Jesteśmy przekonani, że praktyki w firmach krajów unijnych zapewnią naszym uczniom rozwój kompetencji zawodowych, osobistych i językowych, tak ważnych na współczesnym rynku pracy.

Galeria zdjęć

Poniżej prezentacja uczestników w stażu podsumowująca projekt.

Podsumowanie projektu Erasmus+ (pdf)

 
2 Praca w Brico Depot Sintra – logistyka po portugalsku.pdf

3 Portugalia bez tajemnic.pdf

4 NIEMCY Hotel Comfort Bernau – gościnność po niemiecku.pdf

5 NIEMCY Hotel Am Brunnenberg – odpoczynek wśród zieleni.pdf

6 NIEMCY PRZYGODA W NIEMCZECH CZYLI NIE SAMĄ PRACĄ CZŁOWIEK ŻYJE.pdf

7 Anglia Bałut Grzelec KF COMPUTERS_ IMAGING.pdf

8 Anglia Kalinowski Dominik Whitefield school.pdf

 Przewiń do góry strony