Aktualności

Uczniowie z wizytą w IKEA

W dniu 07.11.2017r. uczniowie klasy III A (technik ekonomista) i II R (technik organizacji reklamy) wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do przedsiębiorstwa IKEA w Gdańsku. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z rzeczywistymi warunkami panującymi w zakładzie pracy, umożliwienie uczniom praktycznego poznania organizacji pracy, wyposażenia stanowisk pracy, poznanie struktury organizacyjnej zakładu, zapoznanie uczniów z najnowocześniejszą ofertą technologiczną oraz poznanie aktualnych trendów dominujących na rynku, zapoznanie się z wizją firmy oraz ideą biznesową oraz umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.

W czasie wizyty w IKEA młodzież miała możliwość zapoznać się z procesem logistycznym sklepu oraz procesem sprzedażowym. W pierwszej części spotkania uczniowie poznali zasady rozkładania towarów, przygotowania poszczególnych stanowisk sprzedażowych oraz akcji promocyjnych aktualnie obowiązujących w sklepie. Następnie przeszyli do magazynu, gdzie mogli poznać zasady rozmieszczani towarów w części magazynowej oraz zasady wydawania towarów. Młodzież miała możliwość rozmowy z pracownikami IKEA, od których bezpośrednio dowiedzieli się o organizacji pracy.

W drugiej części spotkania uczniowie poznali wizję firmy oraz ideę biznesową.  Dowiedzieli się, że firma zapewnia swoim pracownikom wyjątkowe możliwości nauki i rozwoju kariery. Każdy z nich może zaprojektować własną ścieżkę kariery zgodnie ze swoim planem rozwoju i celami na przyszłość. Uczniowie poznali jak wygląda praca handlowców w tak dużej firmie oraz przyjrzeli się poszczególnym stanowiskom pracy – od magazyniera, przez kasjera do kierownika.

Szczególną cechą IKEA jest włączanie klientów w funkcjonowanie firmy poprzez przekazywanie przez nich swoich uwag i pomysłów. Przez co klienci czują się współtwórcami produktów oferowanych przez firmę do sprzedaży.

Wyjazd możliwy był dzięki realizacji przez  szkołę projektu unijnego „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

 Przewiń do góry strony