Aktualności

Młodzież ZSP nr 3 na Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki 2018 w Nadarzynie

W dniach 22-23.03.2018 r. 78 uczniów z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku kształcący się w zawodzie technik logistyk i technik spedytor wzięło udział w II edycji Międzynarodowych Targów Transportu Spedycji i Logistyki  MT TSL 2018 – imprezie, w której zaprezentowało się tysiące profesjonalistów związanych z szeroko rozumianą branżą: producenci, dystrybutorzy i importerzy.

Odbywająca się równolegle III edycja Targów Transportu Publicznego Warsaw Bus 2018 była miejscem spotkań czołowych przedstawicieli instytucji, organizacji i firm zajmujących się transportem publicznym.

Wydarzenia odbyły się w największym w Europie Środkowej Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w  Nadarzynie. Centrum powstało z myślą o organizacji międzynarodowych targów, kongresów, konferencji, szkoleń, imprez masowych i innych eventów komercyjnych również przez firmy zewnętrzne.

Ptak Warsaw Expo tworzy 6 nowoczesnych hal wystawienniczych o łącznej wewnętrznej powierzchni wynoszącej 143 000 m2 oraz ponad 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej .

Na MT TSL – uczniowie zapoznali się z  ofertę producentów, dystrybutorów i importerów: aut ciężarowych, naczep i przyczep, części zamiennych, wyposażenia, akcesoriów, opon, smarów, płynów eksploatacyjnych, systemów telemetrycznych, sieci serwisów, kart paliwowych i oprogramowania dla transportu, operatorów giełd ładunków, przewoźników drogowych, dostawców usług prawnych, brokerskich i ubezpieczeniowych, a także centrów logistycznych i dystrybucyjnych oraz powierzchni magazynowych.

Targi Warsaw Bus 2018 były miejscem spotkań czołowych przedstawicieli instytucji i organizacji zajmujących się transportem publicznym, producentów pojazdów, części i wyposażenia, systemów biletowych, infrastruktury przystankowej oraz najnowszych systemów informatycznych z przedstawicielami firm poszukującymi najlepszych rozwiązań technologicznych.

Młodzież zapoznała się z giełdą ofert pracy dla kierowców i przewoźników, z salonem transportu szynowego miejskiego i podmiejskiego – Warsaw Rail, z salonem przewoźników turystycznych – Warsaw Coach, z symulatorem sześciostopniowym jazdy defensywnej i eco-drivingu.

Również odbył się pokaz Mistrzostw Kierowców Zawodowych – pokaz jazdy samochodu TATRA DAKAR, którym młodzież mogła się przejechać.

Uczniowie zapoznali się ze strefami tematycznymi i salonami branżowymi. Podczas MT TSL swoją ofertę zaprezentowali wystawcy nie tylko z Polski, ale również z Chin, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.

Drugi dzień był wejściem grupowym dla szkoły. Widniał pod hasłem ,,Dzień Młodego Logistyka i Transportowca”. Na targach przemówienie wygłosiła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Młodzież zapoznała się z ofertą dydaktyczną uczelni wyższych m.in. Politechniki Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej – profesjonalni doradcy z InfoPraca.pl skonsultowali CV i listy motywacyjne.

Zaprezentowały się agencje personalne oraz agencje pośrednictwa pracy, które pomogły swoją wiedzą w aspekcie doradztwa personalnego oraz prawa pracy zarówno pracodawcom jak i potencjalnym pracownikom.

Odbyło się dużo prelekcji, w których uczestniczyła młodzież, w ramach Dnia Kariery na tematy takie jak:

Zatrudnienie cudzoziemców szansą dla polskiego przedsiębiorcy od 01.01.2018r.- Dyrektor Centrum Analiz Rynkowych Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Partner Zarządzający kancelarii Prawnej Tywoniuk & Partners.
Czego nie robić z CV –  InfoPraca.pl
Bądź rekinem na rozmowie rekrutacyjnej i wypłyń na szerokie wody – Partner InfoPraca.pl
Praca za granicą – fakty i mity –  Contrain
Jak rozpocząć międzynarodową karierę zawodową? – OTTO Work Students
Marketing w firmie przewozów pasażerskich na przykładzie ECOLINES –  SUP; Gleb Gradoboiev, Ecolines
Kodeksowe i pozakodeksowe formy zatrudnienia – Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Adwokat Kancelarii Prawnej Tywoniuk & Partners
Celem organizatora targów była realizacja największego wydarzenia targowego o zasięgu międzynarodowym, skierowanego do szerokiej gamy przedsiębiorstw branż transportu, spedycji i logistyki, a także pokazanie potencjału branży gościom z kraju jak i z zagranicy.

To wydarzenie, które umożliwiło uczestnikom w jednym miejscu w tym samym czasie dokonać przeglądu portfolio ofertowego dostawców i usługodawców branży transportowej.

PGE Narodowy nie kryje już przed młodzieżą żadnych tajemnic. W kuluary życia stadionu wprowadził nas przewodnik. Uczniowie zobaczyli m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji polski w piłce nożnej, centrum medialne, które przeznaczone jest dla dziennikarzy, szatnie, trybuny medialne. Młodzież poczuła się jak VIP zajmując miejsca najważniejszych ludzi w Polsce w eleganckich lożach. Punktem obowiązkowym wycieczki był taras widokowy, z którego zapierała dech w piersiach panorama najpopularniejszego miejsca w Polsce.

Młodzież odwiedziła również Międzynarodową Wystawę Klocków Lego: 100 wielkich makiet, 10 mln klocków, największe, najpiękniejsze i najbardziej spektakularne budowle z całej Europy. Chopin, Bach, Kopernik, strefa kultowych bajek, strefa Star Wars, Batmobil, 5 super bohaterów, Aleja Gwiazd Sportu, Kapitol to tylko kilka punktów wystawy.

Również uczniowie zagościli w Pałacu Kultury i Nauki, z którego mogli podziwiać  panoramę Warszawy, odwiedzili  Łazienki Królewskie oraz Starówkę.

Wizyta na targach i w Warszawie dostarczyła wszystkim wielu niezwykłych wrażeń i pokazała jak wyglądają perspektywy na dalszą karierę w zawodach tak kluczowych branż jak logistyka i spedycja, w których kształci się młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku.

Wyjazd i zajęcia  zrealizowano w ramach projektu pn. „Zostań ZAWODOWCEM” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanym w ramach Osi Priorytetowej 3 Edukacja, Działania 3.3, Edukacja zawodowa Poddziałania 3.3.1 Jakość Edukacji Zawodowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Opiekunowie – D.Baran, A. Sosnowska, M. Demakowska, K. Matejuk, T. Kardasz, S. Kąkol

galeria fotoSkip to content Przewiń do góry strony