Aktualności

Uczniowie ZSP nr 3 w Teatrze Muzycznym w Gdyni

18 marca w niedzielę,  chętni uczniowie z naszej szkoły udali się do Teatru Muzycznego w Gdyni. Tym razem miłośnicy Melpomeny poznali wersję sceniczną musicalu „Lalka”. Wyjazd do teatru był kolejnym elementem działań w ramach innowacji pedagogicznej pod nazwą Elita Teatralna, która już drugi rok jest realizowana w naszej placówce.
„Lalka” to lektura obowiązkowa, a jej teatralna odsłona w reżyserii Wojciecha  Kościelniaka pozwoliła uczniom na  spotkanie z syntezą sztuk.  A oto wypowiedzi uczniów na temat musicalu:

Tęgowska Dominika  (uczennica z kl. 4LA)
Musical ”Lalka” Wojciecha Kościelniaka to wspaniałe sceniczne  ujęcie  wybranych wątków powieści Bolesława Prusa. Jest dynamiczne, pełne emocjonujących piosenek oraz rytmicznych układów tanecznych.
W grze aktorów wyraźnie wyczuwa się emocje, jakie chcą nam przedstawić. Bardzo wyrazistą postacią, moim zdaniem, jest Ignacy Rzecki, który mimo tego, iż pojawia się dość rzadko, skłania odbiorcę do głębszej refleksj nad ludzkim życiem. Suknie pań są pełne kolorów oraz wiernie oddają klimat epoki. Spektakl pozwolił mi spojrzeć inaczej na historię miłosną  Wokulskigo oraz uporządkować treść   lektury.

Magda Prochacka, Wiktoria Małodzińska (uczennice z kl. 2LR)
Spektakl „Lalka” był ciekawym przeżyciem. Aktorzy w bardzo emocjonalny sposób podeszli do swoich ról. Całość została przedstawiona w zabawny sposób, ale mimo wszystko wywołała u nas refleksje dotyczące roli pieniądza w świecie. Każdy powinien choć raz obejrzeć tę sztukę i uświadomić sobie, że za pieniądze nie kupimy wszystkiego – a głównie miłości.

Magdalena Jasek (uczennica z kl. 4G)
Występ przygotowany był na wysokim poziomie, a obsada składająca się z wielu aktorów i ogromnej ilości statystów pokazała najważniejsze elementy powieści. Jako tegoroczna maturzystka uczestniczyłam w spektaklu po raz drugi. Wciąż wysoko oceniam to przedstawienie, ponieważ mimo upływu lat, aktorzy z pełnym profesjonalizmem przedstawiają treści. Uwagę zwracają także muzyka tworzona przez Piotra Dziubka i teksty piosenek ułożone przez Rafała Dziwisz. Wprowadzają one nastrój i atmosferę, co również sprawia, ze występ jest ciekawy, a niektóre utwory zapadają w pamięć. Spektakl jest nie tylko formą przyjemnego spędzenia czasu, ale także przypomnieniem treści lektury lub po prostu jest to dobra rozrywka. Mimo iż spektakl oglądałam dwukrotnie, bardzo chętnie obejrzałabym znowu i z pełnym przekonaniem polecam go każdemu.

Natalia Rekowska (uczennica z kl. 2L)

O „Lalce” słyszałam wiele – usypiająca lektura, którą trzeba „zmęczyć”, jednakże będąca podstawą na maturze. Zdecydowałam się jednak pojechać na widowisko, by w ciekawy sposób przyswoić sobie historię bohaterów, zobrazować i lepiej zapamiętać. Ku mojemu zaskoczeniu spektakl okazał się fenomenalnym show. Dynamika, zrozumiała treść, wspaniała oprawa muzyczna i hipnotyzujące choreografie. W głowie wciąż rozbrzmiewa mi: „Wokulski to wariat i awanturnik”, a niedzielny wyjazd uznaję za udany. Kto nie był, niech żałuje!

 Przewiń do góry strony