Aktualności

Sukces uczniów ZSP nr 3 w VII Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Spedycji w Gdyni

IV miejsce drużynowe logistyków w VII Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Spedycji w Gdyni
25 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni odbył się VII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Spedycji.
Konkurs skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodach technik spedytor i technik logistyk. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką transportu i spedycji, podnoszenie poziomu nauczania przedmiotów zawodowych.
Turniej miał zasięg regionalny. W konkursie wzięło udział 14 drużyn 3-osobowych łącznie z 10 szkół: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Malborka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Skórcza, Zespół Szkół Morskich z Gdańska, Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych z Tczewa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Kwidzyna, Powiatowy Zespół Szkół nr 3 z Wejherowa, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Pucka, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Żukowa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Nowego, Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych z Gdyni.
Patronat nad konkursem objęli: Polska Izba Spedycji i Logistyki, Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, Hellmann Worldwide Logistics.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna logistyków z kl. 3L: Izabela Hetman, Weronika Rosińska, Adrian Chabowski oraz drużyna spedytorów z kl. 3IS: Patrycja Dąbska, Krystian Danielewski, Hubert Żełobowski.
Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z 45 pytań. Po nim zostało wyłonionych 3 indywidualnych zwycięzców i 6 zespołów, których uczniowie uzyskali największą ilość punktów, które przeszły do II etapu. II etap polegał na drużynowej odpowiedzi na 5 wylosowanych pytań.
Do finału zakwalifikowało się 6 szkół, w tym drużyna logistyków z ZSP nr 3.
Po zaciętej walce (w kategorii drużynowej ) logistycy zajęli 4. miejsce.

Uczniowie zaprezentowali w etapie indywidualnym i zespołowym wysoki poziom wiedzy oraz umiejętności.
Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Skip to content Przewiń do góry strony