Aktualności

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu malborskiego w ZSP nr 3.

12 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu malborskiego W programie szkolenia omówiono następujące tematy:

Ocenę pracy nauczyciela bibliotekarza w świetle nowych przepisów,

Szkolenia – jako źródło inspiracji w codziennej pracy bibliotekarza,

„Wędrujące wystawy” jako dobry przykład współpracy międzybibliotecznej.

Swoimi doświadczeniami bibliotekarskimi na tle różnych placówek oświatowych podzieliła się p. Leokadia Prędota.

W czasie spotkania z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy ZSP nr 3 zrodził się pomysł zorganizowania miejskiej akcji promującej czytelnictwo wśród młodzieży, która wpisuje się  w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”.

W listopadzie p. Marlena Majka (była kierownik PBW Filia Malbork) przeszła na zasłużoną emeryturę. Cała społeczność bibliotekarzy miała okazję do złożenia jej serdecznych podziękowań za wieloletnią współpracę i serce włożone w edukację czytelniczą.

Na ręce p. Marleny został złożony pamiątkowy upominek oraz kwiaty.

Spotkanie zakończyło się złożeniem świątecznych życzeń. Każdy z gości otrzymał przygotowany własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły i p. Małgorzatę Pilipiec drobny świąteczny upominek.

Spotkanie z pewnością przyczyniło się do większej integracji środowiska nauczycieli bibliotekarzy. W lutym planowane jest kolejne spotkanie sieci w PBW Fila Malbork.

 

Opracowanie: A.Runewicz-Burczyk

 

 Przewiń do góry strony