Aktualności

Dookoła świata w jeden dzień – wycieczka do Centrum Hevelianum

Dnia 25 stycznia 2019 klasy 3HT i 2 AI  wraz z opiekunami: P. Aleksandrą Nowicką, Małgorzatą Gumprecht i Joanną Szymańską-Cybulską, wzięły udział w wycieczce do Centrum Hevelianum w Gdańsku, aby poprzez zabawę wyruszyć w pasjonującą i inspirującą podróż po świecie nauki. Wspólnie zwiedziliśmy 2 wystawy:  „Dookoła Świata” i „Z energią!”.

Na pierwszej wystawie  poznaliśmy tajemnice wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Wyruszyliśmy także w podróż po Azji i Afryce, sprawdziliśmy, jak powstaje fala, poczuliśmy na własnej skórze podmuch wiatru o prędkości ponad 120 km/h w specjalnym symulatorze,
a w strefie Antarktydy podziwialiśmy zorzę polarną. Zbadaliśmy również mechanizm wybuchu gejzerów oraz tajemnicze zjawiska ze wszystkich zakątków świata. Podróż dookoła świata zakończyliśmy w Europie, gdzie każdy mógł zobaczyć swoją twarz na obrazie  Leonarda da Vinci. Kolejna wystawa to między innymi symulator jazdy samochodem, symulator powodzi i wiele innych eksponatów pokazujących niesamowite zjawiska z dziedziny fizyki. Wycieczkę zwieńczyła wizyta w kinie Helios.

Integracja i nauka poprzez zabawę sprawiła, że jesteśmy gotowi do dalszej pracy w  drugiej połowie roku szkolnego. Na pewno zapamiętamy także słowa Alberta Einsteina, które poznaliśmy podczas zwiedzania wystawy: „Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”.

 Przewiń do góry strony