Aktualności

Jasełka 2018

Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywają się jasełka. W tym roku szkolnym miały one miejsce 21 grudnia a hasłem przewodnim były słowa psalmisty: „Ujrzały wszystkie krańce ziemi zbawienie Boga naszego”.  Z tej okazji nauczyciele wraz z uczniami przygotowali literacko – muzyczny spektakl. Oprócz śpiewu tradycyjnych polskich kolęd można było usłyszeć bożonarodzeniowe utwory w innych językach. Jasełka stanowiły także okazję, by móc przyjrzeć się świątecznym obyczajom i tradycjom świątecznym znanym w innych europejskich krajach – na Ukrainie, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech.

Bezpośrednio po tym wydarzeniu miał miejsce krótki występ lidera zespołu Reggaeside, Karola Olszewskiego, byłego ucznia naszej szkoły, który w nowoczesnym wykonaniu zaśpiewał dwie kolędy.

 Przewiń do góry strony