Aktualności

Międzynarodowy konkurs wystąpień publicznych EF Challenge

EF CHALLENGE 2019 – INTERNATIONAL SPEECH COMPETITION

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość uczestniczenia w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge. Jest to konkurs skierowany do młodzieży w wieku 14–18 lat, który zachęca do znalezienia kreatywnej i inspirującej odpowiedzi na pytanie konkursowe. W tym roku zadaniem uczestników jest nagrać wystąpienie w formie krótkiego filmu w języku angielskim o długości od 2 do 4 minut, zawierające odpowiedź na pytanie:  „WHAT ARE YOUR HOPES FOR THE FUTURE OF OUR SOCIETY?”.

Konkurs skierowany jest dla uczniów, którzy w dniu przesłania pracy konkursowej będą się znajdowali w podanej grupie wiekowej.

Uczestnik konkursu powinien bardzo dobrze posługiwać się językiem angielskim, musi być też osobą kreatywną i posiadającą zdolności retoryczne. Opracowanie scenariusza filmu wymaga także zainteresowania tematyką społeczną oraz wydarzeniami bieżącymi na świecie.

Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda:

Grupa 10–20 uczniów różnych narodowości otrzyma możliwość tygodniowego wyjazdu na międzynarodowe warsztaty młodzieżowe EF Youth Leadership Forum, które odbędą się w sierpniu 2019 r. w Nowym Jorku EF na terenie kampusu International Language Campus Tarrytown.

Zgodnie z regulaminem konkursu wyjazd ucznia niepełnoletniego wymaga zgody ze strony rodzica/prawnego opiekuna.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

1.     Przeczytać informacje na stronie organizatora oraz regulamin w języku angielskim pobranym ze strony: https://www.ef.com/wwen/hub/17/ef-challenge/ i obejrzeć wystąpienia nagrodzone w zeszłym roku.

2.     Zgłosić się w szkole do organizatora konkursu – P. Małgorzaty Gumprecht. Nauczyciel zapewnia ze swojej strony pomoc w opracowaniu scenariusza filmu pod względem merytorycznym i językowym.

3.     Do 1 kwietnia 2019 zarejestrować się na stronie organizatora. Uczestnik otrzyma na swój adres email dalsze instrukcje.

4.     Do 15 kwietnia 2019  umieścić swoje nagranie na YouTube lub podobnej platformie i przesłać organizatorom link do nagrania wideo.

Organizator: Małgorzata Gumprecht

 Przewiń do góry strony