Aktualności

Noc Informatyki i Profilaktyki w ZSP nr 3

Kolejna, trzecia już noc w szkole za nami. Tym razem nie tylko informatyki i profilaktyki  cyberprzemocowej ale także zabaw  karnawałowych. I choć długo trwają styczniowe wieczory, to nie było czasu by poczuć senność. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami informatyki oraz  opiekunami Samorządu Uczniowskiego przygotował mnóstwo atrakcji.
Wystartowaliśmy o godzinie 20.00! Na początek odbyła się prelekcja i prezentacja na temat cyberprzemocy przygotowana przez Komendę Policji w Malborku. Szkolenie poprowadzili mł. asp. Paweł Cieśniewski oraz mł. asp. Sebastian Ciepliński.

 A co na nas czekało później?
Oczywiście drużynowy turniej gier komputerowych w CS:GO i LOL. W CS:GO zwyciężyła drużyna: Piona  w składzie
1. Dawid Nowicki 4k
2. Kacper Gajda 4k
3. Kamil Korbas 4k
4. Patryk Salamucha 4k
5. Mateusz Borowiec 3k 
Inni uczestnicy nocy w tym czasie mogli uatrakcyjnić sobie czas na ściance zdjęć, w sali karaoke lub w sali filmowej, w której o wyznaczonych godzinach odbywały się seanse. Dużym powodzeniem cieszyły się pokoje z grami planszowymi. Część znalazła swoje miejsce w sali gier muzycznych i przy rozgrywkach FIFA. Inni wielbiciele wirtualne rzeczywistości mogli pobawić się zakładając Gogle VR czy odbyć ekstremalną jazdę na symulatorze. 
Całą noc działała nasza kawiarenka, oferująca przepyszne ciasta ( wiele z nich upiekli sami uczniowie), a także kawę, herbatę, napoje i owoce. Około północy pojawiła się tradycyjna  pizza serwowana przez   Dyrektora Szkoły.
 W trakcie nocy bawiliśmy się, biorąc udział w karnawałowym konkursie kostiumowym oraz w drużynowych podchodach. Po rozstrzygnięciu każdy uczestnik otrzymał słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców .

Jak się bawiliśmy? Oto kilka wypowiedzi:
-Atrakcje zapewniane przez organizatorów były urozmaicone i ciekawe……


– Myślę, że najfajniejsze były podchody, które pozwoliły się zintegrować i poczuć ducha rywalizacji…..


– Dzięki sali, w której odbywało się karaoke każdy mógł poczuć się jak gwiazda estrady!


–  Dzięki nocy zawiązaliśmy nowe znajomości………..


–  Wszystkie konkursy były nagradzane…….


–  Chcemy jeszcze! 

Główne założenie Nocy Informatyki : ma być ciekawie, zabawnie, ale i mądrze.  I było – a to najważniejsze.

 

 Przewiń do góry strony