Aktualności

Kolosy 2019

Kolosy 2019

8 marca uczniowie z 3 HT i 2HT pod opieką pań Nowickiej i Znanieckiej wybrali się do Gdyni na 21 edycję spotkań z podróżnikami, alpinistami oraz żeglarzami w Gdyni zwanych KOLOSAMI 2019.

W sali gdyńskiej Areny gotowej pomieścić 4 tysiące widzów i zaadoptowanej tak, by pełniła funkcję sali kinowej, odbywają się prezentacje najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku. Uzupełnieniem pokazów są wystawy zdjęć, seminaria specjalistyczne, spotkania z autorami książek i targi sprzętu outdoorowego.

Mieliśmy szczęście zobaczyć podsumowanie projektu „Sto skoków w jeden dzień”, którego celem było wykonanie przez 1 skoczka 100 skoków spadochronowych w 1 dzień, by zebrać pieniądze na zakup specjalistycznych wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych dzieci. Był to bardzo wzruszający dokument.

Następnie oglądaliśmy przygody 4-osobowej rodziny w pięknej Namibii. Zdjęcia nas urzekły, a i dowiedzieliśmy się również kilku ciekawostek na temat tamtejszej przyrody, pustyni  oraz ludzi tam żyjących.

Potem miłośnicy wspinaczki zafascynowani Azją Środkową opowiedzieli o swojej ekspedycji śladami podróży z 1889 roku. Do szerpańskiego domu zaprosiła nas podróżniczka, która od 10 lat przemierza Himalaje i przygląda się codzienności ludzi żyjących tuż pod „dachem świata”.

Przez cały weekend można przysłuchiwać się takim cudownym opowieściom i nabierać  ochoty na podróże te duże i te maleńkie.Skip to content Przewiń do góry strony