Aktualności

Uczniowie ZSP nr 3 w Berlinie

W sobotę – 9 marca 2019 r. uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 3 kształcący się w zawodach technik hotelarstwa, technik usług turystycznych oraz technik żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję uczestniczyć w największych na świecie targach dotyczących branży turystyczno-hotelarskiej, organizowanych w Berlinie Targach ITB.

To wyjątkowe wydarzenie gdzie prezentuje się cały świat i wiodący organizatorzy usług hotelarskich oraz turystycznych. Podczas targów w Berlinie promują się nie tylko egzotyczne destynacje i modne regiony turystyczne, gdzie każdy z przyjemnością spędziłby wymarzony urlop, ale także sieci hotelowe, touroperatorzy i szkoły hotelarskie, w tym także te najstarsze mieszczące się w szwajcarskiej Lozannie. Prestiżowy charakter targów i ich międzynarodowy charakter przyciąga prawdziwe tłumy, czyniąc tę imprezę wyjątkową pod każdym względem. Odwiedzając targi uczniowie mieli okazję doświadczyć prawdziwej kultury dalekiego wschodu, wziąć udział w warsztatach zdobienia jedwabiu, japońskiej kaligrafii, zajęciach origami czy zgłębić techniki zdobienia skóry tatuażami z henny. Jeśli dodamy do tego liczne występy artystyczne i pokazy sztuk prosto z Tajlandii, Kuby, Peru, Meksyku czy Australii, okaże się, że pięć godzin, które spędziliśmy na targach minęło niepostrzeżenie. Wspaniała, aromatyczna kawa prosto z Brazylii, soczyste cytrusy, ulubione przez dzieci żelki, czekolada i orzechy – na Berlińskich targach świat częstował tym, co miał najlepszego. Opuszczaliśmy targi bogatsi nie tylko o wrażenia, ale i o pamiątkowe drobiazgi rozdawane odwiedzającym targi.

Po południu, mimo deszczowej pogody znaleźliśmy w sobie dość sił, by poznać berlińskie sekrety i atrakcje turystyczne stolicy Niemiec. Uczniowie mieli okazję poznać Alexander Platz, wspaniałą fontannę Neptuna i wieżę telewizyjną górującą nad miastem gigantyczną kulą. Duże wrażenie na wszystkich zrobił niemiecki Reichstag i wizyta na oszklonej kopule skąd wieczorem rozciągała się wspaniała panorama nocnego Berlina. Deszczowa pogoda nieco pokrzyżowała plany wieczornego spaceru, który zastąpiła przejażdżka autobusem, ale z jego pokładu Berlin prezentował się nie mniej okazale. Jeden dzień w Berlinie to zdecydowanie za krótko, aby poznać stolicę Niemiec, ale wystarczy by przekonać się, że warto do niej wrócić na dłużej.

Opiekunami uczniów podczas wycieczki były: Joanna Szymańska-Cybulska, Beata Zbień-Głąb oraz Magdalena Demakowska.

 Przewiń do góry strony