Aktualności

Uczniowie ZSP3 w finale Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości

Uczniowie ZSP3 w finale Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości

Z przyjemnością informujemy, że 07.03.2019 aż 10 uczniów klas 2. wzięło udział w X edycji finałowego etapu Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pytaniami testowymi dotyczącymi szerokiego zakresu wiedzy z dziedziny przedsiębiorczości oraz wzięli udział w zorganizowanych na uczelni prelekcjach i warsztatach.

Mimo że w tym roku żadnemu z naszych uczniów nie udało się stanąć na podium, z ciekawością wysłuchaliśmy prezentacji opracowanych przez przedstawicieli lokalnych firm takich jak Press Glass S.A., Lograd, Pomorski Klub Biznesu oraz Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości. Dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre firmy osiągają sukces na rynku,  a inne nie oraz jak istotne jest indywidualne traktowanie pracownika, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. W trakcie prezentacji dotyczącej psychologii biznesu i sprzedaży poszerzyliśmy swoją wiedzę o informacje na temat wpływu motywacji, umiejętności i wiedzy pracownika na jego zachowanie w środowisku pracy. Jesteśmy pewni, że wiedza ta okaże się przydatna nie tylko na lekcjach, ale także w przyszłej pracy zawodowej.

Organizatorem konkursu w naszej szkole była P. Magdalena Demakowska, natomiast opiekunem wyjazdu P. Małgorzata Gumprecht. Skip to content Przewiń do góry strony