Aktualności

Logistycy z ZSP nr 3 na Motor Show 2019

  W  dniach 29-30 marca  uczniowie klas logistycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 uczestniczyli  w  targach Poznań Motor Show 2019 .Targi te należą do jednych z najbardziej prestiżowych i największych w Europie targów motoryzacyjnych. Jak tłumaczą organizatorzy – przez wielu miłośników motoryzacji targi Poznań Motor Show są nazywane „Małą Genewą”. Takie określenie bierze się od największych targów motoryzacyjnych – Salon Genewa. 

W tym roku można było na nich zobaczyć dziesiątki premier i samochodów koncepcyjnych. Na targach  podziwiano motocykle, kampery, przyczepy kempingowe i samochody ciężarowe.

Podczas Poznań Motor Show 2019  zaprezentowano pojazdy w ramach trzech salonów:samochodowego,motocyklowego,caravaningowego,ciężarowego.

Udział w targach był możliwy dzięki realizacji przez szkołę  projektu pn.: „Zostań ZAWODOWCEM” współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 3 Edukacja, Działanie 3.3. Edukacja zawodowa, Poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej.

Poniżej opinie niektórych uczestników wyjazdu oraz  fotoreportaż.

Bardzo chciałem przyjechać na targi, ponieważ byli tutaj moi „idole”. Jestem zakochany w BMW a ten wyjazd umożliwił mi obejrzenie najnowszych modeli, zrobienia sobie z nimi zdjęć. Udało mi się zakupić troszeczkę pamiątek np. ramka do tablic rejestracyjnych z śmiesznymi tekstami haha, wlepy na auto. Fajnie, że mogliśmy sobie chodzić sami i każdy mógł pójść tam gdzie było coś interesującego. Z kolegą bardzo się podjaraliśmy stanowiskiem BMW i siedzieliśmy tam większość czasu. Mam nadzieję, że uda się pojechać na targi w 2020 r.

Łukasz S. 3L

Tegoroczny poznański Motor Show wzbudził we mnie wiele bardzo pozytywnych emocji. Jestem pod wielkim wrażeniem nowych modeli samochodów elektrycznych, których produkcja co raz szybciej wzrasta, jak i samochodów sportowych, które spełniły moje marzenia słysząc i widząc je na własne oczy. Zwiedzając hale często musiałem zbierać szczękę z podłogi z tego względu iż nowe modele samochodów czy to sportowych czy hybrydowych wyglądają po prostu niesamowicie. Szczerze mówiąc to żadna wycieczka zagraniczna a nawet wyprawa rodzinna nie dała mi tyle frajdy co ten szkolny wyjazd. Nie pamiętam kiedy ostatni raz  dostałem tak wielkiego zastrzyku adrenaliny. Targi dostarczyły mi emocji których nie zapomnę do końca życia i na pewno nie skończy się na jednym skasowanym bilecie.

Radosław W. 2la

Wyjazd na targi motoryzacyjne, które odbyły się w Poznaniu uważam za udany! Od mojego taty zaraziłam się fascynacją do samochodów i motocykli. Nie wiem jaki samochód ile ma koni czy też na co ma napęd ale cieszy mnie ich widok. Mruczenie motorów to muzyka dla moich uszu. Nie jest to moja pierwsza impreza w tej tematyce ale na pewno nie ostatnia! Z tatą jeździmy na nie razem z firmą Inter Cars SA oraz PROFIAUTO, którą spotkałam również w Poznaniu. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tak dużym wydarzeniu. Pokazy jakie nam prezentowali motocykliści mogłabym oglądać bez końca.

Dominika K. 2Lb

Pierwsze wrażenie, gdy zobaczyłam sam budynek gdzie odbywały się targi to ogromne zaskoczenie. Byłam zdziwiona tym jak duży jest sam obiekt. Moment, gdy weszliśmy do środka to było takie „wow”. Myśl, że mogę być na takiej wycieczce i oglądać te wszystkie maszyny to dla mnie coś niesamowitego. Na targach zobaczyłam wiele bardzo ciekawych samochodów i nie tylko. Duże wrażenie zrobiły na mnie samochody terenowe podobne do uazów. Lubię tego typy samochody ze względu na to, że z mamą jeździliśmy kiedyś na rajdy. Ciekawą atrakcją były również pokazy motorów. Te wszystkie triki jakie oni wykonywali były dla mnie czymś nowym i bardzo mi się spodobały. Pomimo czasu jaki otrzymaliśmy nie byłam w stanie obejść wszystkich hal. Chciałabym wrócić na te targi ze względu na to, że lubię poznawać nowe samochody oraz chciałabym zobaczyć znowu to piękne miasto jakim jest Poznań.

Marta K. 2Lb

ZOBACZ FILMY:

Audi R8

Lamborghini Huracan

Przewiń do góry strony