Aktualności

English lessons with Angel

W ramach obchodów Dni Języków Obcych 9 i 10 maja gościem w naszej szkole był Kolumbijczyk Angel Perez Palacio, którego poznaliśmy na warsztatach językowych EuroWeek w 2018 roku. Podczas zajęć, które poprowadził dla około 300 uczniów, przybliżył nam swój południowoamerykański kraj.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że Kolumbia posiada bogactwo niesamowitych zwierząt, czasem bardzo niebezpiecznych, jak na przykład żaba żółta (golden frog), która potrafi zabić swoim jadem w 30 sekund. Wśród zwierząt zaskoczył nas również różowy delfin, który żyje w rzekach! A rzeki? Zmieniają kolory w zależności od pory roku  z powodu rosnących w nich wodorostów. Wówczas wody przyjmują niezwykłe kolory: fioletowy, pomarańczowy, żółty.    Przepiękne  są również plaże nad Morzem Siedmiu Kolorów (Seven Colours Sea). Jeśli chodzi o roślinność, to w Kolumbii podobno codziennie przez rok można próbować nowych owoców, bo rośnie ich tam całe mnóstwo.

Razem z prowadzącym powtórzyliśmy najważniejsze zwroty w języku hiszpańskim. Angel dał kilka wskazówek  co mówić, by poderwać dziewczynę/chłopaka… Mieliśmy również okazję poznać hiszpańskie łamańce językowe – niektórzy z nas okazali się naprawdę nieźli w te klocki!

Salsę ćwiczyli wybrańcy. Ten popularny latynoamerykański taniec, to wyzwanie dla bioder, ale za to przy rosnącej popularności muzyki Latino disco w klubach, warto znać chociaż podstawowe kroki.

Znajomość języków może wpłynąć na nasze życie, te spotkania są świetnym tego przykładem. Dzięki posługiwaniu się angielskim, Angel przyjechał do Polski. Odkrył tutaj swoją drugą ojczyznę, pokochał pierogi i pilnie uczy się naszego języka. Ceni nasz kraj za bezpieczeństwo, dobrą komunikację i klimat – choć tak odmienny od jego rodzinnej Cartageny.

W sobotę przed południem korzystając z pogody Angel zażył kąpieli w Morzu Bałtyckim, a po południu pani Jadwiga Gmyrek zabrała naszego gościa do malborskiego muzeum zamkowego. Ten wspaniały zabytek zrobił na nim ogromne wrażenie, czego dowodem są liczne zdjęcia. I pomyśleć, że gdyby nie znajomość języka angielskiego, kto wie, kiedy lub czy w ogóle doszłoby do naszego spotkania w Polsce….

Warto uczyć się języków, dzięki temu wszędzie możemy czuć się jak w domu, a cały świat stoi przed nami otworem!

 Przewiń do góry strony