Aktualności

Co TIKa w językach, czyli o nowych technologiach w nauczaniu języków obcych

Z  okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków przypadających 26 września, Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie przygotowało niezwykle atrakcyjne warsztaty adresowane do nauczycieli języków obcych z całego kraju – „TIK-ające języki obce, czyli o nowych technologiach w nauczaniu języków obcych”.

 

Zaproszenie do udziału otrzymali również Starsi Ambasadorzy programu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 i dzięki temu 23 września 2019 p.Agnieszka Jeromin – nauczyciel języka angielskiego oraz Starszy Ambasador EPAS miała okazję pogłębić swoją wiedzę na temat tego, jak nowocześnie nauczać języków obcych oraz w jaki sposób wykorzystać aplikacje, tablety i tablice interaktywne, by lekcje były skuteczniejsze, a uczniowie zaangażowani.


Warsztaty, zbierające pomysły i inspiracje na wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych zostały przeprowadzone przez profesjonalną trenerkę, która zaprezentowała uniwersalne narzędzia wspierające nauczanie języków obcych. Grupa miała możliwość przetestować każdą z aplikacji „na własnej skórze”, wcielając się w rolę ucznia uczestniczącego w lekcji. Czas warsztatów upłynął bardzo szybko, ale również bardzo efektywnie. Teraz przyszedł czas na wdrożenie zaprezentowanych narzędzi w pracy z uczniami w naszych nowoczesnych i dostosowanych do aktualnych trendów rynku edukacyjnego pracowniach w szkole.

Relację przygotowała: Agnieszka JerominPrzewiń do góry strony