Aktualności

Informatycy z ZSP nr 3 na Games Clash Masters

22 września 2019 r klasy informatyczne  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3  wybrały się na turnieju Games Clash Masters do Gdyni. Walczyły tam drużyny z czołówki międzynarodowego Counter Strike’a!

 W turnieju wzięły udział 3 polskie drużyny (x-kom AGO, Aristocracy oraz Illuminar Gaming) oraz 5 zagranicznych drużyn (Furia z Brazylii, Sprout i BiG Clan z Niemiec, DreamEaters z Rosji oraz Syman Gaming, które jest mieszanką kazachsko-azersko-belgijską). Przed rozpoczęciem finału doszło do showmatchu w trybie Danger Zone, w którym wzięło udział po dwóch zawodników z każdej drużyny plus dwójka wybrana z publiczności! Showmatch wygrała drużyna Furii z przewagą 4pkt nad dwójką z x-kom AGO.

Do niedzielnego finału po ciężkich bojach trafiły dwie drużyny – niemiecka Sprout oraz polska ekipa Illuminar Gaming! Finał na nasze szczęście zakończył się dość gładkim zwycięstwem 3:0 dla zespołu Illuminar Gaming! Polacy wygrali aż dwie mapy wybrane przez przeciwnika (Mirage 16:13  i Train 16:12) oraz po trochę większych trudach wygrali na swojej mapie, którą był Overpass wynikiem 16:14. Zgarnęli oni tym samym lwią część z puli 100 000$, bo mianowicie aż 50 000$!

Oprócz Counter Strike’a na światowym poziomie można było na turnieju spędzić bardzo miło czas relaksując się w strefach Free2Play, grając w strefie retro w gry z lat ‘80 ubiegłego wieku, biorąc udział w konkursie na wkładanie pamięci RAM na czas, zbierając autografy zawodników w specjalnej strefie czy też zajadając się w różnorodnych food truckach. Na strefach Free2Play organizowane były konkursy, w których brali udział również nasi uczniowie. Spędziliśmy naprawdę fajnie czas i nie możemy doczekać się kolejnego takiego wyjazdu!

Mateusz klasa 4kPrzewiń do góry strony