Aktualności

Nowoczesne pracownie specjalistyczne w ZSP nr 3

        W dniu 17 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 dokonane zostało otwarcie siedmiu pracowni specjalistycznych. Otwarcie  poprzedzało wydarzenie realizowane przez szkołę  w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

Szkoła otrzymała nowoczesne wyposażenie  do następujących pracowni:

  • pracownia do komunikacji w języku obcym,
  • pracownia obsługi klienta,
  • pracownia hotelarska,
  • pracownia gospodarki materiałowej,
  • pracownia turystyczno-geograficzna,
  • pracownia spedycji,
  • pracownia środków transportu.

Ponadto wszystkie gabinety, w którym odbywają się lekcje języków obcych otrzymały nowoczesne telewizory umożliwiające realizację zajęć w sposób wykorzystujący Internet i inne źródła aplikacji internetowych.

Całkowita wartość  dotychczasowego wyposażenia oddanego do użytku wynosi  ok. 900.000 zł.

Warto jednocześnie  wspomnieć ,że  szkoła oczekuje  na rozstrzygnięcia  kolejnego przetargu  na  sprzęt  do pracowni lokalnej sieci komputerowej o wartości ok. 320.000 zł.

Uroczystość  otwarcia  odbyła się w pracowni przeznaczonej do nauki języków obcych. Została ona wyposażona w nowoczesny system do komunikacji, ułatwiający rozmowy w języku obcym oraz tablicę interaktywną.

Symboliczną wstęgę przecięli wicestarosta malborski Waldemar Lamkowski, Jan Stawicki dyrektor ZSP nr 3, Jarosław Filipczak  przedsiębiorca, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, oraz Sylwia Grabowska dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Malborku.

Nowoczesna baza dydaktyczna , nowe technologie i oprogramowanie pozwalają stwierdzić, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 jest jedną z  najnowocześniejszych  szkół w regionie w  branżach których kształci.

Inwestycja jest realizowana przez  Starostwo Powiatowe w Malborku w ramach projektu pn. „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie malborskim poprzez przeprowadzenie robót budowlanych i zakup wyposażenia w ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku” i współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WP na lata 2014-2020.Skip to content Przewiń do góry strony