Aktualności

Zawodowa podróż w przyszłość

W środę, 9 października 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 uczniowie klas kształcący się w zawodach: technik informatyk, technik programista, technik hotelarstwa, technik organizacji turystyki mieli niezwykłą okazję wybrać się w zawodową podróż w przyszłość – wszystko to dzięki udziałowi w warsztatach „Zawody i kompetencje przyszłości” przeprowadzonych przez zaprzyjaźnionego z naszą szkołą doktorantem Uniwersytetu Warszawskiego oraz trenerem Centrum Edukacji Obywatelskiej – Mateuszem Koniecznym.
Po krótkiej autorefleksji i określeniu własnych predyspozycji do pracy, uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z aktualnie panującymi trendami na rynku pracy, zawodami, w których człowiek może niebawem zostać zastąpiony przez komputer, a także tymi, którym to nie grozi. Każdy mógł stworzyć portret samego siebie za 10 lat – w jakim miejscu się widzimy, czym będziemy się zajmowali? Na koniec zostały przedstawione zawody przyszłości – takie jak etyczny haker czy funeral planner (ang.: osoba zajmująca się planowaniem pogrzebów). Uczestnicy mieli możliwość ocenić i określić, które z nich mają szanse na popularność w przyszłości oraz którymi byliby zainteresowani.
Warsztaty spotkały się zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem ze strony uczniów, którzy kolejny raz pokazali, że zależy im na własnym rozwoju i solidnym zaplanowaniu ścieżki kariery zawodowej.

Przygotowała: Agnieszka JerominPrzewiń do góry strony