Aktualności

Dopalacze. Nie daj się wypalić!

W dniach 13-14.11.2019 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych na temat zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych. Głównym tematem były dopalacze. Spotkania prowadzili zaproszeni do szkoły goście – specjaliści z malborskich instytucji: Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Komendy Powiatowej Policji.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego dopalacze są tak niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia. W trakcie spotkania specjaliści mówili również na temat zjawiska uzależnienia, a także przedstawili młodzieży, jakie konsekwencje prawne wiążą się
z posiadaniem czy rozprowadzaniem narkotyków, w tym dopalaczy.

Zajęcia prowadzone przez ww. specjalistów to jeden z elementów ogólnopolskiego konkursu – projektu: „Szkoła wolna od dopalaczy”, w którym ZSP nr 3 aktualnie uczestniczy. Część zadań jest już za nami bądź w trakcie realizacji, m.in. akcja informacyjna pod hasłem: „Dopalacze – Nie daj się wypalić!”. W różnych miejscach szkoły można znaleźć plakaty przygotowane przez uczniów klasy II HT, na których szkolni specjaliści umieścili przygotowane z tej okazji ulotki z informacjami na temat dopalaczy. Z akcją „Nie daj się wypalić !” związany był również zaadresowany do uczniów konkurs (w załączeniu zdjęcia).

We wszystkich klasach na bieżąco realizowane są profilaktyczne konwersatoria. A już niebawem kolejne wydarzenia, których celem jest zwiększanie wiedzy na temat zagrożeń związanych z dopalaczami, a także promowanie właściwych postaw wobec tych niebezpiecznych substancji.

M. MolendaSkip to content Przewiń do góry strony