Aktualności

„A nadzieja znów wstąpi w nas…” – Jasełka 2019 w ZSP nr 3

Tradycją naszej szkoły jest wspólne pożegnanie starego roku oraz wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. To czas podsumowania najważniejszych wydarzeń kończącego się semestru, a także radości i refleksji nad tym, co najważniejsze.

Tegoroczne Jasełka, oparte na „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa, były doskonałą okazją do rozbudzenia w sobie „ducha świąt”, ale również przemyślenia tego, co było i tego, co może wydarzyć się w przyszłości. Nauczyciele i uczniowie zostali zabrani w podróż po XIX-wiecznym Londynie z Ebenezerem Scroogem – bankierem, który w wigilijny wieczór zostaje nawiedzony przez duchy i skłoniony do wewnętrznej przemiany w dobrego człowieka.

Inscenizacja została przygotowana oraz okraszona tradycyjnymi kolędami i piosenkami świątecznymi przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem opiekunów – p. Danuty Chojnackiej, p. Jagody Gmyrek, p. Agnieszki Jeromin, p. Katarzyny Kruszewskiej oraz p. Magdaleny Molendy. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Jasełek.

zobacz galerię z Jasełek – kliknij fotkę


Przewiń do góry strony