Aktualności

W Nowy Rok Ambasadorzy z nowym planem działania

Nowy Rok w programie EPAS – Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego rozpoczęliśmy od mocnego akcentu – podsumowania dotychczasowych działań oraz zaplanowania tego, co jeszcze chcemy zrobić w ramach edukacji europejskiej w naszej szkole.

8 stycznia 2020 roku przedstawiciele Starszych i Młodszych Ambasadorów programu zostali zaproszeni przez Biuro Parlamentu Europejskiego na szkolenie w Sopocie, w malowniczej siedzibie organizacji „Siatka”. Osadzeni w artystycznej, twórczej i inspirującej przestrzeni starej nadmorskiej kamienicy, uczniowie mieli okazję do wymiany doświadczeń i pomysłów związanych z działaniem w programie oraz swoich spostrzeżeń na ważne tematy dotyczące bieżącego funkcjonowania ludzi młodych w strukturach Unii Europejskiej. W spotkaniu, dynamicznie poprowadzonym przez trenera Mateusza Koniecznego, poza uczniami naszej szkoły uczestniczyli również ambasadorzy EPAS z Redy i Gdyni. A ponieważ każda ze szkół ma inny, ciekawy sposób na edukację europejską – wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów oraz nowymi wartościowymi znajomościami.

Poniżej relacje uczestników spotkania:

Wyjazd na dzisiejsze spotkanie prowadzone przez Mateusza były dość dużym zaskoczeniem. Zajęcia zostały przeprowadzone w dość ciekawym miejscu, innym niż dotychczas. Również sposób przekazania informacji, a także zachęcenia do pracy w grupach zaciekawił każdego. Wszyscy mogli wykazać się swoimi dotychczasowymi działaniami związanymi z programem EPAS i projektem Euroscola, a także przedstawić dalsze działania odnośnie Unii Europejskiej. Bardzo miło spędziliśmy czas zdobywając nowa wiedzę, która możemy wykorzystać w dalszych naszych działaniach. – Klaudia

 Dzisiejsze szkolenie w Sopocie odbywało się w pięknej starej kamienicy. Gdy przeszłam przez próg, byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego miejsca, ale po wejściu do pomieszczenia gdzie usiedliśmy zaparło mi dech w piersiach. Wszystkie barwy i urządzenia, które tam się znajdowały grały ze sobą melodie. Na początku spotkania wszyscy usiedli i zrobiło się strasznie sztywno, każdy bał się cokolwiek powiedzieć. Jednak po kilku zadaniach każdy trochę ośmielił się w rozmowie i poznawał otoczenie. Szkolenie skończyło się po 14stej, z niemałą dyskusją na temat najważniejszych wartości człowieka. Nie każdy był przekonany do podawanych przykładów. Opuściliśmy mieszkanie z uśmiechniętymi twarzami. Dla mnie spotkanie było jak najbardziej udane, nawiązałam nowe znajomości, poznałam bardziej siebie. I chciałabym aby tych spotkań było więcej. Dziękuję. – Weronika

 Szkolenie odbywało się w jednej z kamienic w Sopocie. Nie sądziłam, że takie wydarzenie może odbywać się w takim miejscu. W tym dniu miałam okazję poznać różne fajne osoby z innych szkół z Pomorza. Głównie rozmawialiśmy o tym, poprzez jakie działania tworzymy projekt oraz co jeszcze mamy w planach. W każdym kolejnym zadaniu grupy się zmieniały. W zadaniach mogliśmy wykazać swoje talenty artystyczne i wiele innych. Pojawiały się również dyskusje pomiędzy grupami, w których na szczęście doszło do porozumienia. Fajne wydarzenie, miła i wesoła atmosfera oraz fajny sposób przeprowadzenia szkolenia. Pojechałabym z miłą chęcią ponownie. – Klaudia

 Warsztaty w Sopocie były jak najbardziej udane. Zajęcia były bardzo ciekawie przeprowadzone, poznaliśmy wiele nowych osób, które mieszkają niedaleko nas. Poznaliśmy ich poglądy, wartości, cele życiowe, co było niesamowicie interesującym doświadczeniem. – Natalia

 Na spotkaniu mieliśmy okazję wymienić się różnymi doświadczeniami jako młodsi ambasadorzy, wspólnie się zintegrować, poznać siebie, swoje zainteresowania. Podczas warsztatów powstawały ciekawe i zabawne dyskusje. Spotkanie oceniam na jak najbardziej pozytywne. – Robert

Dnia 8 stycznia 2020 roku wyjechaliśmy na szkolenie z  programu EPAS, które odbyło się w Sopocie. Nasz team składał się z jednego wodza (Pani Agnieszki) oraz sześciu giermków doświadczonych w boju. Do Sopotu dojechaliśmy regionalnym ogarem firmy PolRegio. Chyba dobrze został nakarmiony bo wyjątkowo był cichy. No ale to nie jest najważniejsze. Po krótkim spacerku po molo i wizycie w Restauracji „Pod Złotymi Łukami” (tak chodzi o McDonald’s, ale no prestiżowej brzmi) dotarliśmy na miejsce, gdzie przywitał nas Mateusz. Pozwolił mówić sobie na Ty, więc nie dodaje przedrostka „Pan”. Warsztaty zostały poprowadzone genialne, powstała wielka integracja pomiędzy Nami uczestnikami (oprócz Nas były też tam osoby ze szkół z Redy i Gdyni). Ja, jak to ja nagadałem się za dziesięciu, poznałem wiele osób, których już imion nawet nie pamiętam. W międzyczasie dostaliśmy wegetariański poczęstunek – od dzisiaj jestem fit informatyk.. co ja się oszukuję. Po „wysoko kalorycznym” jedzonku wykonaliśmy plakaty związane z naszymi doświadczeniami w projektach Unii Europejskiej i mapę najważniejszych dla Nas wartości. Od Mateusza dostaliśmy bardzo ciekawe zadania, które w sumie nie były za bardzo związane z polityką Unii Europejskiej a bardziej motywem integracji międzyludzkiej. Już na wielu tego typu warsztatach byłem i mogę powiedzieć że to jest jedno z najlepszych które odbyłem – Bartosz

 Przewiń do góry strony