Aktualności

Międzynarodowe wyróżnienie ucznia ZSP nr 3

Miło jest nam poinformować, że Dawid Markowski, uczeń klasy pierwszej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3  kształcący się w zawodzie technik informatyk otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR.

 Konkurs „Kangur Matematyczny”  adresowany był, jak co roku, do uczniów  od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany był w sześciu kategoriach. Uczniowie naszej szkoły brali udział w kategorii Junior, która obejmowała klasy I liceów i techników, I, II, III szkół branżowych. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania oraz terminy były ustalone przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res.

Dawid w bieżącym roku szkolnym, osiągnął liczbę 100 punktów w swojej kategorii i tym samym otrzymał wyróżnienie w prestiżowym międzynarodowym konkursie matematycznym, który był przeprowadzony w ponad czterdziestu krajach świata.  Uczeń sam o sobie mówi, że po prostu matematykę lubi, liczenie, rozwiązywanie matematycznych zawiłości to jego pasja, którą rozwija na zajęciach lekcyjnych.  Dawidzie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu „królowej nauk”!Skip to content Przewiń do góry strony