Aktualności

Future Leaders Exchange (FLEX) 2020/2021 – REKRUTACJA

Z przyjemnością informujemy, że po raz drugi organizujemy w naszej szkole rekrutację do międzynarodowego programu FLEX.

Po wnikliwym procesie selekcji, uczniowie szkół średnich z 21 państw spędzają rok wymiany uczęszczając do amerykańskiej szkoły średniej i mieszkając z rodzinami goszczącymi, będącymi wolontariuszami.

Finansowany przez Departament Stanu USA, Future Leaders Exchange (FLEX) Program promuje wspólne zrozumienie pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych i 21 krajów Europy, Eurazji i Azji Środkowej. 

Każdy finalista Programu FLEX mieszka z rodziną goszczącą dobrowolnie przyjmującą ucznia przez cały rok szkolny, aby lepiej poznać amerykańskie wartości, uczęszczać do szkoły średniej w USA i przybliżyć Amerykanom wiedzę o swoim ojczystym kraju. Uczestnicy wracają do domu zmotywowani i zainspirowani, żeby dzielić się swoimi nowymi doświadczeniami i pozytywnie wpływać na swój kraj i społeczność.

Kryteria rekrutacyjne na rok 2020/2021:

  1. Wiek: Osoba aplikująca powinna być urodzona między 15 lipca 2003 a 15 lipca 2006 roku (osoby niepełnosprawne: 15 lutego 2003-15 lipca 2006). 
  2. Szkoła: Osoba aplikująca powinna być uczniem 1 lub 2 klasy liceum/technikum.
  3. Znajomość j. angielskiego: Osoba aplikująca powinna znać język angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym. Znajomość języka zostanie sprawdzona testem ELTiS.
  4. Wyniki w nauce: Osoba aplikująca powinna uzyskiwać minimum dobre wyniki
    w nauce. 
  5. Wiza: Osoba aplikująca powinna spełniać wymogi określone dla osób ubiegających się o wizę typu J-1 (informacje dostępne na stronie Ambasady i Konsulatu USA
    w Polsce: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/studia-i-programy-wymiany/)
  6. W programie nie mogą wziąć udział uczniowie, którzy: spędzili ponad 90 dni w USA w ciągu ostatnich 5 lat; planują emigrację do USA lub członkowie ich rodziny planują emigrację w tym kierunku (także jeżeli już wyemigrowali).

Zasady rekrutacji:

Ze względów bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19 rekrutacja do udziału
w Programie FLEX odbędzie się całkowicie online. Aplikujący mogą uczestniczyć w rekrutacji z dowolnej lokalizacji posiadającej dostęp do Internetu, korzystając z telefonu komórkowego lub komputera. Rekrutacja będzie się składała z 3 etapów – wszystkie będą realizowane online bez konieczności spotkań osobistych.

Formularz rekrutacyjny oraz więcej informacji zw. z rekrutacją i finansowaniem programu znajdziecie na stronie: 

https://poland.americancouncils.org/flex-polish?fbclid=IwAR2H7oPgRS-KUW4g–tEhXApEJMWd9vS70u1fQn5bAxNaHl4b44fPMM_BIU

Formularz należy wypełnić do 15 października 2020.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w rekrutacji i spełniają opisane kryteria, powinni przed wypełnieniem formularza zgłosić się w szkole do P. Małgorzaty Gumprecht – nauczyciela jezyka angielskiego – do końca września.

 Przewiń do góry strony