Aktualności

ZSP nr 3 w biegu Erasmusa

Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa! – to hasło tegorocznej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W roku 2020 nic nie jest jednak takie, jak było wcześniej, zmienił się również charakter imprezy. e-Bieg trwał  od 15 do 17 października w formie rywalizacji zdalnej 4-osobowych drużyn sztafetowych.

W tych dniach przypadały w tym roku międzynarodowe obchody Erasmus Days. Jak na erasmusowego ducha przystało, nie zabrakło innowacji – pierwsze 100 zarejestrowanych sztafet otrzymało pełny, bogaty pakiet startowy: medale, koszulki biegowe, worki-plecaki i opaski sportowe.

Nieco innych charakter  miała też sama rywalizacja: dystans 10 km zastąpił bieg godzinny.

W miniony piątek (16 października b.r.) do akcji włączyli się uczniowie ZSP nr 3 .

W dwóch sztafetach:

1) Miłosz Ormiańczyk, Dawid Żmuda, Jan Rażewski, Bartosz Stanikowski,

2) Karolina Liskowska, Klaudia Wolanin, Bartłomiej Niewęgłowski, Konrad Hoog, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Łukasza Godlewskiego oraz Pauliny Siemieniuk, zmagali się z biegiem na Miejskim Stadionie przy pomocy aplikacji Endomondo, która mierzyła im dystans oraz pokonany czas. Pierwsza sztafeta uzyskała łączny dystans 13,3km, natomiast druga 8,8km.

W zawodach łącznie wzięło udział ponad 300 drużyn, a nasze sztafety zajęły miejsca w pierwszej setce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki od organizatora.

Ambasadorką wydarzenia została Oktawia Nowacka, mistrzyni świata, medalistka olimpijska z Rio de Janeiro. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie z zaangażowaniem i dużym zapałem wzięli udział w wydarzeniu, zapowiadając chęć udziału w kolejnej edycji biegu oraz poprawy wyniku

 Przewiń do góry strony