Aktualności

„Matura OMG …, ale kwit trzeba mieć!”,

Pomimo bardzo trudnego czasu  związanego z pandemią Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, przystąpił do  projektu  „Matura OMG(Oh My God) …, ale kwit trzeba mieć!”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku, a jego opiekunem i pomysłodawcą jest Pan Mariusz Holz – nauczyciel matematyki.

Cel projektu jest jeden – uczniowie zdolniejsi pomagają uczniom słabszym. Przedsięwzięcie kierowane jest do szkół średnich z województwa pomorskiego, których przedstawiciele wspólnie rozwiązują zadania maturalne z matematyki. Grupą odbiorców, są przyszli maturzyści Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku. W projekcie chodzi o to, aby uczniowie spojrzeli na przykładowe rozwiązywanie zadań maturalnych nie tylko ze strony swojego nauczyciela, ale również swoich rówieśników. Dla uczniów zdolnych jest to też sprawdzenie swoich umiejętności oraz wiedzy przed grupą z innej społeczności szkolnej, jest to spojrzenie na wyzwanie przed którym staje, czy dobrze potrafi wytłumaczyć, czy się nadaje i nie boi zadawanych pytań stawianych przez innych uczniów. Należy wspomnieć, iż spotkania kontrolowane są przez nauczycieli matematyki, którzy w każdym potrzebnym momencie spotkania wspierają młodych wykładowców.

Zajęcia  poprowadził Jakub Szymański uczeń klasy kształcący się w zawodzie  technik logistyk Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku ( Stypendysta  Premiera) .Jakub koordynował już dwa takie spotkania, które odbyły się w listopadzie tego roku.

Z racji pandemii w której się obecnie znaleźliśmy zajęcia odbyły się on-line. Wiemy, że sposób rozwiązywania zadań maturalnych przez Jakuba cieszył się ogromnym uznaniem ze strony uczniów.

Dziękujemy Jakubowi za poświęcony czas oraz przygotowanie zadań maturalnych i jednocześnie życzymy dalszych sukcesów.

Marlena Glosa nauczycielka  matematyki w ZSP nr 3 , mentorka  uczniaSkip to content Przewiń do góry strony