Aktualności

Pomorskie Dni Przedsiębiorczości 2020

W ramach tegorocznych obchodów Pomorskich Dni Przedsiębiorczości, obywających się pod hasłem: „nowa normalność”, dnia 18 listopada uczniowie klas 1P, 4La i 4G uczestniczyli w panelu inspiracyjno – motywacyjnym pt: „Kierunek: przedsiębiorczość. Kompetencje jutra zdobywaj już dziś”. Organizatorem wydarzenia był WUP w Gdańsku, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego wraz z PUP w Malborku.

Jak kreatywnie rozwiązywać problemy? Dlaczego technologie cyfrowe są także dla humanistów? I po co „umysłom ścisłym” wiedza humanistyczna? Jak budować dobre relacje z ludźmi? Czy każdy musi być liderem w grupie?… O tym wszystkim – i nie tylko – opowiedzieli znani youtuberzy oraz mówcy motywacyjni: Przemysław Staroń, Michał Zawada, Michał Kowalczyk, Michał Matysiak, Piotr Bucki i Adam Drzewicki. Prelegenci podczas wydarzenia opowiedzieli o kompetencjach sprzyjających rozwojowi postawy przedsiębiorczej, będących również tzw. „kompetencjami przyszłości”, które pozwolą znaleźć swoją drogę zawodową w szybko zmieniającej się rzeczywistości, a także o możliwościach i potrzebie rozwoju tych kompetencji.

Panel uświadomił młodym ludziom jakie są kompetencje przyszłości, jakie jest ich znaczenie w kształtowaniu kariery oraz jak inteligencja emocjonalna pomaga w osiąganiu celów zawodowych. Jak wspomniał jeden z prelegentów” „W pokoleniu Z wiele osób jest zaawansowanych technologicznie, ale ubogich emocjonalnie”. Młodzież zrozumiała również, jak ich dzisiejsze działania czy chociażby aktywność na portalach społecznościowych mogą wpłynąć na przyszłą karierę zawodową (zgodnie z zasadą, że w Internecie nic nie ginie).

 Przewiń do góry strony