Aktualności

EF CHALLENGE 2021 – INTERNATIONAL SPEECH COMPETITION

Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość uczestniczenia w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge. Jest to konkurs skierowany do młodzieży w wieku 14–18 lat, który zachęca do znalezienia kreatywnej i inspirującej odpowiedzi na pytanie konkursowe. W tym roku zadaniem uczestników jest nagrać wystąpienie w formie krótkiego filmu w języku angielskim o długości od 3 do 5 minut, zawierające odpowiedź na pytanie: What does ‘opening the world’ mean to you?

Konkurs skierowany jest dla uczniów, którzy w dniu przesłania pracy konkursowej będą się znajdowali w podanej grupie wiekowej.

Uczestnik konkursu powinien bardzo dobrze posługiwać się językiem angielskim, musi być też osobą kreatywną i posiadającą zdolności retoryczne. Opracowanie scenariusza filmu wymaga także zainteresowania tematyką społeczną oraz wydarzeniami bieżącymi na świecie.

Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda:

Grupa 5–20 uczniów różnych narodowości otrzyma możliwość tygodniowego wyjazdu na międzynarodowe warsztaty młodzieżowe EF Youth Leadership Forum, które odbędą się w sierpniu 2021 r. w Nowym Jorku na terenie kampusu EF International Language Campus Tarrytown. W ramach wyjazdu zapewniana jest także wycieczka do kwatery głównej ONZ w Nowym Jorku. Wartość nagrody wynosi ok. 3 000 dolarów na osobę.

Zgodnie z regulaminem konkursu wyjazd ucznia niepełnoletniego wymaga zgody ze strony rodzica/prawnego opiekuna.

Organizator nie pobiera opłaty za udział w konkursie.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

  1. Przeczytać informacje na stronie organizatora oraz regulamin w języku angielskim pobrany ze strony https://www.ef.pl/hub/19/ef-challenge/?source=00500,efchallenge2021 i obejrzeć wystąpienia nagrodzone w zeszłym roku. W przypadku ucznia niepełnoletniego z regulaminem mają obowiązek zapoznać się także jego rodzice.
  2. Zgłosić się  poprzez dziennik do organizatora konkursu – P. Małgorzaty Gumprecht. Nauczyciel zapewnia ze swojej strony pomoc w opracowaniu scenariusza filmu pod względem merytorycznym i językowym.
  3. Do 15 maja 2021  umieścić swoje nagranie na YouTube, nazwać nagranie wg wzoru: „EF Challenge 2021  –  Twoje imię i nazwisko – nazwa Twojego kraju” i przesłać organizatorom link do nagrania wideo.

Organizator: Małgorzata Gumprecht

 Przewiń do góry strony