Aktualności

Wykład dla klas maturalnych – Sopocka Szkoła Wyższa

W dniu 11.02.2021r. klasy maturalne tj. 4ai, 4La oraz 4Lb uczestniczyły w wykładzie zorganizowanym przez naszego naukowego partnera- Sopocką Szkołę Wyższą.

Tematem wykładu było: Sektor usług wspólnych szansą dla młodych – kariera w międzynarodowych firmach w Trójmieście sektora BPO/SSC, który został poprowadzony przez Dziekana Międzyuczelnianego Wydziału Biznesowo-Lingwistycznego, dyplomaty ekonomicznego, byłego radcy-ministra, dr Tomasza Kalinowskiego.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jakie obecnie są wymagania w stosunku do pracownika na rynku pracy, jakie umiejętności i kwalifikacje należy posiadać aby być atrakcyjnym dla pracodawcy.

Dowiedzieli się także dlaczego spora część firm z kapitałem zagranicznym chętnie prowadzi swoje oddziały w różnych częściach świata w tym także w Polsce oraz ile sektor BPO/SSC zatrudnia osób w naszym kraju.

Informacje te zapewne zachęcą naszych uczniów do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami aby jak najlepiej po zakończeniu nauki odnaleźć się na rynku pracy.

 Przewiń do góry strony