Politechnika Gdańska dla uczniów Technikum nr 3
W dniach 29-30.03.2023 w Technikum nr 3 w Malborku miały miejsce spotkania on-line w ramach Akademii ETI z Panem dr Przemysławem Falkowskim-Gilskim adiunktem na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W spotkaniach brali udział uczniowie kształcący się w zawodach technik programista i technik informatyk.
Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w czterech wykładach, każde po 1.5h.
Tematem zajęć były technologie m.in GPS, procesory graficzne, systemy operacyjne, programowanie w języku c++. Uczniowie mieli okazję słuchać wykładów, jak i aktywnie w nich uczestniczyć poprzez zadawanie pytań, czy tworzeniu gier wraz z prowadzącym.
Organizatorem zajęć była kierownik szkolenia praktycznego p. Renata Zawadzińska.
Kilka komentarzy uczestników spotkań:
Maksymilian
Pan Profesor rzeczowo i ciekawie, prostym i zrozumiałym językiem, przekazał dużą wiedzę w krótkim czasie
Błażej
Podobało mi się przedstawienie wykresów popularności danych języków, oraz historia języka C.
Również podobało mi się przedstawianie różnych aplikacji aby przetestować swoje umiejętności.
Tymoteusz
Podobało mi się podejście wykładowcy do wykładu, mówił w sposób ciekawy i interesujący. Spodobało mi się również pokazywanie różnych stron do nauki programowania oraz szybkiego pisania.
Marcel
Było mega ciekawie, Pan wykładowca bardzo ciekawie opowiadał jak w łatwy sposób można nauczyć się programować. Pokazał parę stron do nauki programowania i parę kompilatorów online. Wykład na 6+.
Szymon
Na zajęciach podobał mi się sposób przedstawiania posiadanej wiedzy przez prowadzącego, oraz jego podejście do ludzi. Interaktywne zajęcia powodujące zaangażowanie się w nie znacznie poprawia sposób przyswajania wiedzy.
Jakub
Wykład bardzo mi się spodobał, wykładowca bardzo interesująco i profesjonalnie opowiedział o programowaniu i językach. Dowiedzieliśmy się o wielu przydatnych stronach pomocnych do nauki programowania
Sebastian
Koń jaki jest każdy widzi – wykład rzeczowy i z prostym przekazem. Prowadzący kładzie nacisk na interaktywność i wymianę myśli ze słuchaczami co czyni wykład ciekawymi zajęciami
Szymon
W czasie wykładu podobało mi się pokazanie narzędzi do sprawdzenia szybkości pisania i poprawy tej umiejętności, która jest niezwykle przydatna. Również ciekawe były strony do nauki programowania, prostym przejrzystym sposobem. Pod koniec przedstawiono nam jak napisać grę rpg w c++, co również było ciekawe i pokazało nam pewne możliwości. Interesujące były również wykresy popularności różnych języków programowania, pokazały one jakie języki są aktualnie najczęściej stosowane. Wykład bardzo rzetelny i merytoryczny, przekazany prostym i zrozumiałym językiem w przystępnej formie.
Jacek
Wykład o programowaniu i popularności języków był ciekawy, ale warto zauważyć, że popularność języka nie zawsze odzwierciedla jego wartość. Niektóre mniej popularne języki mogą być równie lub nawet bardziej przydatne w pewnych zastosowaniach.
Oskar
Dużo przykładów, kontakt ze słuchającymi, dobry punkt startowy i zarys tematu w stosunkowo krótkim czasie. Osoba z zerowym doświadczeniem w temacie może dowiedzieć się „gdzie zacząć”.
Jakub
Wykład był bardzo interesujący, Rozwinąłem swoją wiedzę na temat programowania, wykładowca przedstawił również przydatne strony do nauki pisania kodu. W późniejszym etapie prowadzący doradził mi również jaki telefon wybrać. Super sprawa!
Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy i merytoryczny. Uczestnicy byli zainteresowani i aktywnie brali udział w proponowanych ćwiczeniach, z zaangażowaniem uczestniczyli w dyskusjach poruszanych przy poszczególnych zagadnieniach. Dziękujemy Ci Politechniko 🙂